Tak s Pánem Bohem....

středa 10. únor 2010 16:05

Dobrota

Psal jsem tu rád, s chutí a nadšením pro věc. Občas nařčen z populismu, občas pochválen, často sepsut do mrtě.... Psaní tu mě ale bavilo...

... Psal jsem totiž opravdu tak, jak cítím. Každý z nás máme nějaký světonázor. Nikomu jeho světonázor neberu a jsem ochoten o něm diskutovat. Mým světonázorem je člověčenství... Nic víc, nic míň. Kašlu na partaje ale všímám si lidí v těch partajích. Nejsem nalevo ani napravo. Nejsem ani fanouškem KDU-ČSL.

Jsem fanouškem všeho, co se týká lidské důstojnosti a selského rozumu. Přišel čas, kdy mě to tu přestalo z jistých důvodů bavit. Jedním z těch důvodů je zarputilá snaha některých čtenářů všude a za každých okolností prokazovat, že právě ta jejich pravda je pravdou jedinou. Proto jsem začal publikovat jinde. Diskuze je tam věcná a chápající právo člověka na vlastní názor.

A tak, vy, co jste mě četli třeba rádi, můžete mě navštívit tu. Jsem tam pod svým vlastním jménem. To jen aby zas lidem nevadilo, že používám pseudonym.

On ten Karel Dobrotů, to je dlouhá historie. Je to moje nejoblíbenější písnička. Jen jsem nechtěl být vlezlý Františkem. Proto Karel. Ale jeho přístup k životu na mě zapůsobil. Proto Dobrota. Pokud jsem tím někoho urazil, omlouvám se.

Věřím, že spoustě lidí pro změnu udělám radost, že už se nebudou muset zaobírat těmi nesmysly co mě občas napadají. Přeji i jim krásné dny.

No a to je asi tak všechno. Ještě zamknout a zahodit klíč. Ať se vám milí kolegové blogeři daří. A mějte všichni ty nejkrásnější možné dny. S Pánem Bohem.....

Karel Dobrota